BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIWKO HPV

Zaszczep się przeciwko HPV!

Prosimy o pilne zgłaszanie się do szczepień.

Zaszczep się!

Prowadzimy bezpłatne szczepienia przeciwko HPV
dla dziewczynek urodzonych
w 2008 i 2009r.

zamieszkałych na terenie Gminy Miasto Świdnica

Gmina Miasto Świdnica

Szczepienia są w pełni finansowane z budżetu Gminy Miasto Świdnica

Przychodnia MIESZKO

Umawianie terminów szczepień:

tel. 785 21 56 21 • 74 856 87 87

Wirus brodawczaka ludzkiego HPV

Wirusy HPV odpowiadają za powstawanie m.in. raka szyjki macicy, kłykcin kończystych i innych zmian skóry i błon śluzowych. Z powodu raka szyjki macicy umiera w Polsce niemal 2000 kobiet rocznie.

Szczepienie

Szczepionka przeciwko HPV zmniejsza ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy i innych chorób wywoływanych przez wirusy HPV

Szczepionka Gardasil 9

Pełny cykl szczepienia wymaga podania podskórnego dwóch dawek szczepionki. Drugą dawkę podaje się w okresie 5-13 miesięcy po pierwszej dawce.
Wybrana szczepionka Gardasil 9 firmy MSD jest rekombinowaną szczepionką przeciwko typom 6, 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52 i 58 wirusa HPV. Dotychczas podano w ponad 120 krajach ponad 200 milionów dawek tej szczepionki, a ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych oszacowane jest na poziomie 0,003%. Oznacza to, że szczepienia można uznać za bezpieczne.
Szczegółowe informacje na temat szczepionki można znaleźć w ulotce informacyjnej dołącznej do preparatu oraz na stronie producenta.

Przystąpienie do programu szczepień

Warunkiem skorzystania z darmowego szczepienia jest pisemna zgoda rodziców lub prawnych opiekunów na udział dziecka w programie szczepień wraz z informacją o przetwarzaniu danych osobowych przez UM w Świdnicy.

Badanie lekarskie

Podanie każdej dawki szczepionki poprzedzone jest kwalifikującym badaniem lekarskim. Po każdym szczepieniu (również po podaniu innych szczepionek, m.in. obowiązkowych) rutynowo zaleca się pozostanie w poczekalni przez około 30 minut.

Prelekcje dla uczniów

W ramach programu prowadzone są również prelekcje w formie online dla uczniów urodzonych w latach 2008-2009 na temat zakażeń wirusem HPV i zachowań zmniejszających ryzyko zakażenia.

Realizacja szczepień

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MIESZKO” Sp. z o.o.

ul. Mieszka I 10   •   58-100 Świdnica   •   www.nzozmieszko.pl

tel. 785 21 56 21 • 74 856 87 87

Konieczne wcześniejsze umówienie terminu szczepienia – osobiście lub telefonicznie.

Formularz zgody na udział dziecka w programie szczepień wraz z informacją o przetwarzaniu danych osobowych przez UM w Świdnicy.

Szczepienia finansowane są przez Miasto Świdnica w ramach programu polityki zdrowotnej - „Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) na lata 2021-2023 dla Miasta Świdnicy”