UE dotacje

Koronawirus - zmiany w pracy przychodni

Troska o wspólne bezpieczeństwo

Szanowni Państwo!
W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo oraz odpowiedzialność za rozprzestrzenianie się infekcji koronawirusem, wprowadziliśmy szczególne środki ostrożności. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami i dla dobra własnego oraz innych pacjentów, stosowanie się do zaleceń.

  • W miarę możliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub email.
  • Wejście do przychodni odbywa się z zachowaniem zasad epidemiologicznych.
  • Pacjenci umówieni na wizytę osobistą w przychodni proszeni są o zgłaszanie się z kilkumiutowym wyprzedzeniem.
  • Ograniczona jest liczba miejsc w poczekalniach - prosimy o nie przychodzenie z dużym wyprzedzeniem i oczekiwanie na wizytę przed wejściem do przychodni.
  • Należy zachować bezpieczny odstęp od innych pacjentów.
  • Przed wejściem do przychodni może zostać przeprowadzony pomiar temperatury, wskazana jest dezynfekcja rąk, maseczka zasłaniająca twarz i nos, jednorazowe rękawiczki.
  • W miarę możliwości prosimy ograniczyć ilość osób towarzyszących pacjentom. Osoby towarzyszące są wskazane wówczas, gdy jest to niezbędnę przy opiece nad pacjentem lub z przyczyn prawnych (rodzic/opiekun dziecka).
  • Osoby z objawami infekcji dróg oddechowych, gorączkujący lub z podejrzeniem COVID-19 proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny z przychodnią.

Najważniejsze zmiany

  • U lekarza rodzinnego, internisty i pediatry oraz dla pacjentów będących już pod opieką poradni specjalistycznych możliwe są porady telefoniczne (teleporady). Jeżeli lekarz lub pacjent uzna to za konieczne - zostanie umówiona wizyta osobista w przychodni.
  • Poza stanami nagłymi, wizyty w przychodni, w tym wizyty u lekarza, pielęgniarki, szczepienia ochronne, badania bilansowe i profilaktyczne, badania diagnostyczne prowadzone są po wcześniejszej rejestracji.

Zamawianie recept

Jeśli niedługo kończą Ci się leki - poproś z wyprzedzeniem o ich przedłużenie. Recepty możesz zamówić telefonicznie, emailem lub osobście Nie wybieraj pojedynczych leków do przedłużenia, postaramy się wypisać receptę na rok, na wszystkie Twoje przewlekle pobierane leki. Przekażemy Ci specjalny kod recepty, na podstawie którego apteka będzie wydawać sukcesywnie wydawać kolejne opakowania leków.

Dużym ułatwieniem dla Ciebie będzie posiadanie internetowego konta pacjenta. Informacje o przepisanych lekach będą przychodniły SMSem lub emailem. Więcej informacji na www.pacjent.gov.pl. W razie potrzeby poproś rodzinę o pomoc w założeniu konta pacjenta.

Najlepszą formą zamawiania recept na leki jest email (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - podaj swoje imię, nazwisko i rok urodzenia. Recepty staramy się zazwyczaj wystawić do pięciu dni roboczych.

Jeżeli Twoje leczenie przewlekłe ostatnio uległo zmianie (np. po wizycie w innej poradni, u specjalisty) przekaż pracownikom rejestracji (poradnia, w której byłeś, jakie leki tam przepisano).

Ważne kontakty i źródła informacji

  • Kontakt do Przychodni:
    • Telefonicznie: 74 852 14 47 lub 74 856 87 87
    • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Podaj imię i nazwisko, rok urodzenia, ewentualnie telefon kontaktowy, krótko opisz problem lub prośbę, NIE PODAWAJ NUMERU PESEL ANI ADRESU. Odpowiemy emailem lub będziemy się dodatkowo kontaktować telefonicznie, w celu uzyskania szczegółowych informacji.
  • PSSE ("Sanepid"): ogólnopolska infolinia + 48 222 500 115
  • Szpitale zakaźne w województwie dolnośląskim:
    • Wałbrzych, ul. Batorego 6 - tel. 746 489 861
    • Wrocław, ul. Koszarowa 5 - tel. 519 338 486, 713 957 638
    • Bolesławiec, ul. Jeleniogórska 4 - tel. 757 380 000
    • Oddział zakaźny dla dzieci: Wrocław, ul. Chałubińskiego 2-2a – tel. 71 770 31 58
  • Ogólnopolskie infolnie w sprawie postępowania w razie zarażenia koronawirusem:
    • 800 190 590 (NFZ)
    • 22 505 11 88 (PZU)
  • Transport karetką pacjenta do szpitala zakaźnego: 999 lub 112
  • Numer alarmowy w razie ciężkiego stanu pacjenta lub znacznego pogorszenia stanu zdrowia: 112.
  • Zalecenia dla osób odbywających kwarantannę.
  • Bieżące informacje służb państwowych:


Podaj istotne informacje

W trakcie wstępnej rozmowy możesz zostać poproszony o podanie danych dotyczących Twoich objawów oraz podróży i możliwości styczności z osobami zakażonymi koronawirusem. Szczególnie istotne są informacje na temat występowania stanów podgorączkowych i gorączki, kaszlu, duszności, bólu gardła, kataru, bólów mięśniowych lub bólów głowy. Na podstawie uzyskanych informacji będziemy mogli odpowiednio udzielić porady oraz, w razie potrzeby, pokierować do dalszej diagnostyki poza przychodnią.

W przypadku rejestracji dzieci, prosimy również o podanie danych opiekuna, który w razie potrzeby będzie sprawował opiekę nad chorym dzieckiem (konieczne, gddyby lekarz uznał potrzebę wystawienia zwolnienia lekarskiego).


Teleporada

Aby zminimalizować ryzyko związane z obecnością pacjentów w przychodni, dla dotychczas leczących się u nas pacjentów istnieje możliwość skorzystania z teleporady. Teleporady nie są możliwe dla pacjentów dotychczas nie leczących się w naszej placówce. Po wcześniejszym umówieniu wizyty (tak jak dotychczas), zamiast przychodzić do przychodni, oczekuj na telefon od lekarza. W ramach tak udzielonej porady lekarz ma możliwość wystawienia recept i zwolnienia lekarskiego. W razie potrzeby, gdy zachodzi istotna potrzeba zbadania, zostaniesz umówiony na osobistą wizytę w przychodni. Przed planowaną teleporadą przygotuj swoją dokumentację medyczną, listę pobieranych leków oraz informacje o uczuleniach.

Aby umówić się na teleporadę skontaktuj się telefonicznie z Rejestracją (tel. 74 852 14 47) lub wyślij email na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Myj ręce

Żeby zmniejszyć ryzyko zakażenia pamiętaj o częstym, dokładnym myciu rąk wodą i mydłem. Unikaj dotykania rękami oczu, nosa i ust. Zasłaniaj usta i nos zgiętym ramieniem lub jednorazową chusteczką, kiedy kichasz lub kaszlesz. Nie zbliżaj się do osób z objawami infekcji dróg oddechowych. Nie witaj się przez podawanie rąk. Podczas rozmów z ludźmi staraj się zachować duży odstęp. Unikaj dużych skupisk ludzi, ograniczaj spotkania towarzyskie. Pilnuj, aby dzieci w trakcie zawieszonych zajęć szkolnych, czas spędzały w domu - kontakty towarzyskie mogą odbywać się internetowo. Pomóż osobom starszym - one są szczególnie narażone na cięzkie powikłania zakażenia koronawirusem; pomóż im w zrobieniu zakupów, zadbaj o odpowiednią ilość leków. Informuj innych o powyższych zasadach.


Sprawdzaj bieżące zalecenia

Służby państwowe regularnie aktualizują zalecenia dotyczące postępowania w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Prosimy o sprawdzanie informacji telewizyjnych i radiowych oraz na stronach www.gov.pl/koronawirus, www.gis.gov.pl, www.nfz.gov.pl, www.mz.gov.pl.
Możesz również dzwonić na specjalne infolinie: 800 190 590 (NFZ), 22 505 11 88 (PZU).