Pracownia Kontroli Stymulatorów

Drukuj

Oferta kontroli stymulatorów

Współpracujemy z niemal wszystkimi światowymi producentami urządzeń dostępnych w Unii Europejskiej - (Biotronik, Medtronic, NayaMed, St. Jude Medical (Abbott), Vitatron). Kontrole przeprowadzamy na sprzęcie klasy klinicznej. Nasz personel posiada wieloletnie doświadczenie w implantacji urządzeń, jak również w jego nadzorowaniu, programowaniu oraz analizie zdarzeń zapisanych w pamięci urządzeń.

Odpowiednia konfiguracja urządzenia daje możliwość przedłużenia żywotności baterii, poprawy samopoczucia i wydolności fizycznej pacjenta, uniknięcia lub zminimalizowania powikłań związanych ze stymulacją serca.

Systematyczny nadzór nad pracą stymulatora lub kardiowertera pozwala nie tylko na odpowiednią konfigurację urządzenia, ale również na zmiany w leczeniu - dostosowane do monitorowanej pracy serca.

  • Stymulatory i ICD
  • Stymulatory i ICD
  • Stymulatory i ICD
  • Stymulatory i ICD
  • Stymulatory i ICD

Jak często przeprowadzać kontrole?

W zależności od rodzaju urządzenia oraz czasu, który upłynął od implantacji, kontrole powinno się przeprowadzać co 1-6 miesięcy.

Kontrole w domu pacjenta

W szczególnych przypadkach, u obłożnie chorych pacjentów, oferujemy możliwość kontroli w domu pacjenta - w obrębie powiatu świdnickiego. Terminy kontroli domowych ustalane są indywidualnie.

Lekarze w pracowni kontroli stymulatorów


Aleksander Kwiatkowski

specjalista chorób wewnętrznych
specjalista kardiolog

Odpłatność za usługi w poradni